Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
SATICI: Parti Bayrakları - partibayraklari.com
İstanbul
İletişim : Parti Bayrakları - partibayraklari.com
ALICI: {aliciyaz}
Teslimat & İade 
TÜKETİCİNİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
1. Tüketici, kendisi ve satın almak istediği ürün/hizmet hakkındaki bilgileri doğru ve eksiksiz vermek durumundadır. Tüketici hizmet kalitesinden en iyi şekilde yaralanmak için sözleşmenin kendisine yüklemiş olduğu tüm yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmelidir.
2. Tüketici, mesafeli satış sözleşmesinde öngörülen ödeme planına uygun ve öngörülen zamanda ödemesini yerine getirmek durumundadır.
3. Tüketici, ürünü teslim aldığı anda kontrol etmek ve vakit geçirmeden üründeki kusuru bildirmek yükümlüğü altındadır.Ancak ambalajı açılmış, kullanılmış ürünler geri alınma kapsamında değildir. Taşıma ile ilgili herhangi bir kusurdan kaynaklı hasarlar teslim anında veya vakit geçirmeden bildirilmek zorundadır.
4. Tüketici, hasar ve sözleşmenin yüklediği diğer konularda bildirim yükümünü yerine getirmek zorundadır.

SİPARİŞ VE SATIŞ ŞARTLARI
1. Şirketimiz, mesai saatleri içinde (her gün 10:00- 18:00 arası) yapılan siparişleri gün içerisinde değerlendirecektir. Saat 18:00’den sonra gelen siparişleri ise, takip eden iş günü mesai saatleri dahilinde işleme alacaktır.
2. Tüketici, sipariş ile ilgili olarak Şirketimiz a vermiş olduğu bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, gerektiğinde sipariş bilgileri arasında belirtilen telefon numarası ve e-posta adresinden kendisi ile bağlantı kurulabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
3. Tüketici tarafından verilen sipariş işleminin başarıyla tamamlanması sonrasında Şirketimiz tüketici tarafından belirtilmiş olan e-posta adresine, sipariş işleminin tamamlanmış olduğu konusunda bilgi veren bir e-posta mesajı gönderecektir.
4. Şirketimiz, sattığı ürünler için stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Gün içerisinde yayınlanan ürün, stok adeti bittiğinde satıştan kaldırılır. Fakat, tedarikçide bitmiş olan stok olan ürünlerin teslim edilememesi gibi durumlarda ilgili bölüm tarafından tüketiciye e-posta mesajı ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.
4-• Müşteriler mal teslimi aldıgında ürünlerin HERHANGİBİR HAVA KOŞULUNA KARŞI GARANTİSİNİN OLMADIGINA KABUL EDER, BAŞKA MERCİLERDE ŞİKAYET (İNTERNE YAZILI GÖRSEL TV RADYO MEDYA MERCİLERİ OLARAK), YAYINLADIĞINDA Parti Bayrakları ZARARA UĞRATMASI HALİNDE ZARAIN TEMİNİNİ KARŞILAMAKLA ZORUNLUDUR
5.Sattığımız özel ürünleri Firmamaız kişi,kişelere,firmalara,şirketlere kurum ve kuruluş vb müşterilere kendilerine özel istedikleriri ve onlara özel üretildiği için geri iyede alınmamaktadır çünkü özel istenen ürünler kişi,kişelere,firmalara,şirketlere kurum ve kuruluş vb müşterilere özel üretildiği için başka yerde kullanılmaz ve başkasına satılmaz bunlar ; Atatürk posterleri ,firma özel şirket şahis firmaları kurum ve kuruluş bayrakları ve flamaları , kendi resimleri, gibi özel yapılan ürünlerdir 
6. Müşteri ürünü bireysel olarak ödeme yapmış ise faturasını bireysel olarak Oluşturmalı (isim soy isim tc kimlik adresi) olarak fatura kestirmelidir (bu fatura bölümü müsteriye ait olup kendisi bilgilerini girerek faturasını oluşturmalı veya oluşturmuştur) bir başkasına fatura edilmez ve fatura iptal edilmez veya başka kişi veya şirket - firma üzerine fatura Olusturamaz. Bireysel - Olarak Müşteri Bu Şartları Kabul Eder
7. Müşteri ürünü Şirket (kurumsal) olarak ödeme yapmış ise faturasını Kurumsal olarak Oluşturmalı (şirket ünvanı(LTD , A.Ş. vb.) vergi dairesi ve vergi nosu yazmak zorundadır) olarak fatura kestirmelidir (bu fatura bölümü müsteriye ait olup kendisi Kurumsal bilgilerini girerek faturasını oluşturmalı veya oluşturmuştur) bir başkasına fatura edilmez ve fatura iptal edilmez veya başka kişi veya şirket - firma üzerine fatura Oluşturamaz. Bireysel - Kurumsal Olarak Şirket , Şirket Yöneticisi Bu Şartları Kabul Eder

ÖDEME 
1. İşbu sözleşmeye konu internet sitesinden verilen siparişlere ilişkin ödemeler Garanti bankası isimli Bankaya ait Visa, Master ve Bonus Kartları ile gerçekleştirilebilmektedir. Para transferi ve benzeri satın alma yolları için tüketici doğrudan Şirketimiz ile sipariş mail adresinden temas kuracaktır. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı yada Şirketimiz un hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. 
2. Tüketici, işbu sözleşemeye konu Site’ yi ve hizmetleri kullanmak için gereken ücretleri ve uygun düşen tüm vergileri ödemekle yükümlüdür.
3. Kredi kartı işlemlerinde bilgi nakli Şirketimiz tarafından SSL olarak güvenli bağlantı ile sağlanacaktır. Tüketicinin kredi kartı ödemesi ve provizyonu otomatik olarak SANALPOS sistemi ile sağlanacaktır. Mücbir nedenler dışında Şirketimiz tarafından tahsil edilen miktarın geriye ödenmesi söz konusu değildir. 
4. Şirketimiz tarafından sözleşmeye konu internet sitesinde ürünlere dair Fiyatlara KDV dahildir. Sipariş edilen ürünlerin teslimatına ilişkin ulaşım masrafları tüketiciye aittir. 
5. Tüketicinin bir ticari firma olması durumunda, tüketicinin belirttiği fatura bilgileri doğrultusunda fatura düzenlenerek sipariş veren firmaya ulaştırılır. Tüketicinin gerçek kişi olması durumunda fatura düzenlenecek ve adresine ulaştırılacaktır. 
6. Tüketicinin satın aldığı ürünlere dair yapacağı ödemenin kredi kartının veya banka hesabının provizyonu akabinde başarılı sonuçlanması ile Şirketimiz’ in tüketicinin siparişini yerine ulaştırma yükümlülüğü doğacaktır.
7. Şirketimiz sunmakta olduğu hizmetlerin bir kısmını veya tümünü, uygulamakta olduğu ücret politikasını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Ücret politikası ile ilgili değişiklikler, duyurusunun Site’de yayımlanmasıyla beraber, eş zamanlı olarak etkinleşmiş olacaktır.
8. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Şirketimiz sorumlu değildir.
9. Müşteri ürünü bireysel olarak ödeme yapmış ise faturasını bireysel olarak Oluşturmalı Faturanın Düzenlenmesi Fatura teslim alındıktan sonra Yanlış Olusturulmuş Fatura 7 (Yedi) İş Günü İçerisinde Bilgi Verilerek Yeni Fatura Bilgilerini ve Ödemesini Yeni Bilgiler Doğrultusunda Ödeyerek yeni bilgilere fatura yeniden oluşturulur ve Eski Ödeme iyade edilir ve  fatura iptal edilir 7 (Yedi) İş Gününü Geçmiş Faturalar ve ödemelerde Harhangibir Düzeltme Yapılamaz Ve Yapılmaz Faturayı Oluşturan Müşteri veya Bireysel Olarak  Bu Şartları Kabul Eder.
10 .  Müşteri ürünü Kurumsal olarak ödeme yapmış ise faturasını Kurumsal olarak Oluşturmalı Faturanın Düzenlenmesi Fatura teslim alındıktan sonra Yanlış Olusturulmuş İse Fatura 7 (Yedi) İş Günü İçerisinde Bilgi Verilerek Yeni Fatura Bilgilerini ve Ödemesini Yeni Bilgiler Doğrultusunda Ödeyerek yeni bilgilere fatura yeniden oluşturulur ve Eski Ödeme iyade edilir ve  fatura iptal edilir 7 (Yedi) İş Gününü Geçmiş Faturalar ve ödemelerde Harhangibir Düzeltme Yapılamaz Ve Yapılmaz Faturayı Oluşturan Müşteri veya Bireysel veya Kurumsal Olarak  Bu Şartları Kabul Eder.

TESLİM İLE İLGİLİ HÜKÜMLER
1. Şirketimiz, tüketicinin siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren en geç 4 gün içerisinde söz konusu ürünü tüketiciye ulaştıracaktır. Şirketimiz, önceden haber vermek kaydıyla bu süreyi 3 gün daha uzatma hak ve yetkisine sahiptir.
2. Siparişlere ilişkin ulaştırma masrafları tüketiciye aittir. Tüketicinin sipariş tutarını siparişin tamamlanması halinde, tüketicinin kredi kartından tahsil edilecektir. Ulaştırma ve kargo masrafları teslimat esnasında kargo yetkilisi tarafından tüketiciden tahsil edilecektir.
3. Şirketimiz; tüketici tarafından sipariş edilen ürünün teslimatını, siparişi takip eden en geç 7 iş günü içerisinde gerçekleştirecektir.
4. Teslimat için belirtilen adreste tüketicinin kendisi bulunmuyorsa, adreste bulunmakta olan ve tüketici ile aynı konutta yaşayan diğer kişilere veya tüketicinin yardımcılarına teslimat yapılır. 
5. Tüketici, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri teslim alırken firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmek ve eğer üründe herhangi bir kusur mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almamak ile yükümlüdür. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Şirketimiz’ e bildirilmelidir. Şirketimiz en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
6. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Şirketimiz, sözleşmeden doğan ifa yükümlüğünün süresi dolmadan, tüketiciye eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir ayrıca sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir, ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder.
7. İşbu sözleşmede belirtilen şartların TÜKETİCİ tarafından eksiksiz olarak yerine getirilmemesi durumunda Şirketimiz, tüketicinin sipariş ettiği ürünlerin teslim edilmemesinden sorumlu olmayacaktır.

CAYMA HAKKI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER
1. Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde malı iade hakkına sahiptir. Açılmış yada tahrip edilmiş ambalajlar ile kullanılmış ürünler ve kişiya basılan özel logolu veya özel ürünleri kapsamamaktadır. bu kural kapsamı dışındadır. Şirketimiz, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
1. Ek.firmaya-kişiya -şahıs-veya şirketler- a.ş.vb firmalarve kurum kuruluşlara özel istekleri üzere basılan veya üretilen ürünler renk veya ne olursa bir başka firma-kişi kurum veya kurumlara v.b satılmayacağı için geri iyadesi Kesinlikle yoktur .2. Tüketici, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin olarak yukarıdaki maddede belirtilen cayma hakkına ait hükümlerden faydalanamayacaktır.
3.Özel istek üzerine basılan logolar ve baskılarda  renkler değişiklik göstermektedir renkleri birebir istiyorsanız lütfen Firmamızdan pantone talep ediniz. Parti Bayrakları Cmyk pantone (size özel kumaş kartela) Ürün ücretine dahil olmayıp 100tl+kdv dir. pantonesiz renklerde değisiklik olacağını bildirir, Ürün Baskılarında ve Renklerde Değişiklik Olacağını Bildirir Aldığınız Ününün geri iadesinin olmayacağını bilginize sunarız. Pantone alım ve ayrıntılar için: sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
3. Tüketicinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, ürünü tüm fatura kopyaları ile beraber eksiksiz olarak Şirketimiz’ e iade etmelidir. 
4. Tüketici tarafından iade edilen ürünün ücreti Şirketimiz tarafından 10 gün içerisinde tüketiciye iade edilecektir. Tüketicinin bankasının söz konusu meblağı tüketicinin hesabına yansıtmasında meydana gelecek gecikmelerden Şirketimiz sorumlu değildir.
5. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti tüketici tarafından ödenecektir.
6. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi Şirketimiz tarafından kabul edilmeyecektir.
7. Tüketici ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
8. Tüketici ÖZEL SİPARİŞ VERDİĞİNDE BUNLAR;AFİŞ ÖZEL BAYRAK VB AFİŞLERDE SIFIRA SIFIR BASKI OLMAMAKTADIR. BAYRAKLARDA İSE ÖZEL GRAFİK KENDİNDEN GELDİĞİ İÇİN GELDİĞİ GİBİ DİRK BASKI OLMAKTADIR
9. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.İadesi yapılacak ürünler, Şirketimiz’ in çalıştığı kargo şirketleri tarafından Şirketimiz’ e ulaştırılmalıdır. 

WEB SİTESİ
Şirketimiz, tüketicinin web sitesine veya herhangi bir web site bilgisine girmesi veya bunların kullanımından dolayı uğrayabileceği doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki yada diğer her tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.